Akıllara Kazınmış Efsane Film Müzikleri

Bazı filmler senaryosu ve başarılı karakterleri ile insanların hayatında iz bırakırken aynı zamanda müzikleri ile de derin bir iz bırakmayı başarabiliyorlar. Sizler için bir araya getirdiğimiz bu listemizde en iyi film müziklerine göz atabilirsiniz.

Titanic

Gerçek olaydan esinlenerek çekilen Titanic filmi büyük bir gemide yaşanan derin bir aşk hikayesini işliyor. Filmde çalan müzik ise hala akıllardan çıkmayacak eşsiz bir güzelliğe sahip.

The Godfather

İtalyan mafya ailesinin hayatını bizlere sunmakta olan The Godfather, Marlon Brando ve Al Pacino gibi dev aktörlere ev sahipliği yapmıştır.

Requiem For a Dream

Uyuşturucu bağımlısı 2 arkadaş ve televizyon hastası bir annenin yer aldığı filmde bağımlılık konusu ilginç bir bakış açısı ile ele alınıyor. Filmde çalan müzik günümüzde yayınlanan ana haber bültenlerinde hala kullanılmaktadır.

The Lord of The Rings Two Towers

Sinema dünyasının en başarılı filmleri arasında yer alan Yüzüklerin Efendisi serisinin en iyi filmlerinden Two Towers'ın müzikleri akıllara kazınmış olan melodiler arasında yer alıyor.

Matrix

Matrix filminin gizemli dünyasını bize anımsatan efsane müziği günümüzde hala pek çok farklı yerde karşımıza çıkıyor.

Blade

Vampirlerin efendisinin efsanevi müziği filmin başlangıç sahnesinde çalan ve uzun yıllardır akıllardan çıkmayan müzikler arasındaki yerini alıyor.

The Last of the Mohicans

1757 yılındaki Fransız kuvvetleri ve Amerika kuvvetleri arasındaki savaşı konu alan film, Hawkeye adındaki mohikanın hikayesini izlerken bize adeta bir müzik şöleni yaşatıyor.

Pirates of the Caribbean

Bu filmde çalan müziği bilmeyen yoktur desek abartmış sayılmayız. Ana haber bültenlerinin sevdiği şarkılardan olan bu şarkıyı duyunca herkesin aklına Jack Sparrow'un enteresan maceraları geliyor.

Shawshank Redemption

IMDB sıralamasında da uzun süredir en üstte yer alan bu filmdeki müziği dinlerken umut duygusunu ve hayata tutunmayı derinden hissetmeye başlayabiliyorsunuz. Müzik, filmin hikayesi ile birleştiği zaman daha da etkileyici bir hissiyat uyandırıyor.

Inception

Yeni filmler arasında büyük bir başarı elde eden Inception, ilginç hikayesi ve efsanevi müzikleri ile de milyonlarca kişinin gönlünde taht kurmayı başarıyor.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap