Avrupa'nın 8 Cennet Köşesi

Avrupa'da gezilip görülebilecek pek çok farklı güzel şehir bulunuyor. Amsterdam kanalları, Londra müzeleri, Paris'in romantik havası gibi bilinen şeyler mevcut. Peki ya Avrupa'da henüz keşfedilmemiş olan güzellikleri hiç duydunuz mu?

  1. Samos – Yunanistan

Efsanevi bir güzelliğe sahip olan Samos, Olimpos tanrılarından Hera'nın evi olarak biliniyor. Ünlü tarihçi Heredot'da Samos'da yaşamıştır. Ege'nin en önemli antik zaman denizcilik merkezi de Samos'dur.

  1. Rocamadour – Fransa

Kutsal kabul edilen bu şehir baş döndürücü bir yüksekliğe sahiptir. Kayalardan uçuruma tutunmuş olan ve üzerine katman katman evler yerleştirilen bu bölge UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde de yer almıştır.

  1. Bohinj – Slovenya

Slovenya'nın ve Alpler'in etkileyici ve gizemli bölgesi olan Bohinj, Slovenyanın en uzun ve yüksek dağlarını da içerisinde barındırıyor. Bölgenin en etkileyici yeri ise Slovenya'nın en büyük gölü olan Bohinj Gölü'dür.

  1. Faial - Portekiz

Faial Adası olarak adlandırılan bu adanın yüz ölçümü 173 kilometrekaredir. 15 bin kadar nüfusa sahip olan bu bölgedeki evlerin mavi tonlarında boyanması ve yollarda mavi işaretlerin yer alması buranın “Mavi Ada” olarak adlandırılmasına yol açmıştır.

  1. Positano – İtalya

İtalya'nın güney kısmında yer alan ve Amalfi Bölgesi'nde bulunan Positano, 19. yüzyılın ortalarında nüfusunun yarısından fazlasının Amerika'ya göç etmesi sebebiyle zor bir dönem geçirmiştir. 20. yüzyıl başlarında toparlanmaya başlayan bu bölge balıkçı kasabası olmuştur.

  1. Menton – Fransa

Monako ile İtalya sınırında bulunan Menton, 1149 metre yüksekliğinde Mont Agel, 1249 metrelik Mount Ours ve 1200 metrelik Le Berceau dağları ile çevrilmiştir.

  1. Tellaro – İtalya

İtalya'nın kuzeyindeki Liguria'nın doğu sahilindeki uçurumda yer alan balıkçı kasabası, son yıllarda yapılan araştırmalara göre İtalya'nın en güzel kasabası olarak adlandırılmaktadır.

  1. Cavtat – Hırvatistan

Harmonik mimarisi izlerini taşımakta olan Cavtat, manzarası, kültürel ve tarihi mirası ile ziyaret edebileceğiniz ve gizli kalmış olan cennet köşeler arasında yer alıyor. İlgi çekici mimarilere meraklıysanız bu bölgeyi mutlaka görmenizi sizlere tavsiye ediyoruz. Cavtat Adriyatik ise bölgenin en etkileyici kısımları arasında yer alıyor.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap