Ayak Kokusunu Önlemenin 7 Yolu

Vücudun salgıladığı terde yaşayan bakteriler sebebiyle meydana gelen ayak kokusunu önleyebilmek için pek çok farklı yöntemden yararlanmayı deneyebilirsiniz.

  1. Ayaklarınızın Hava Almasını Sağlayın

Ayaklarınızı gün içerisinde nemsiz tutarak hava almasını sağlamalısınız. Ayak kokusunun en bilinen sebepleri arasında ayakların terlemesi bulunmaktadır. Ayakkabılarınızı da giymediğiniz zaman mutlaka havalandırın.  1. Ayaklarınızı Yıkarken Suya Sirke Damlatın

Ayaklarınızı yıkayacağınız zaman suya birkaç damla sirke damlatın. Ayak kokusu sorununu çözebilmek için haftada 1 veya 2 kere sirkeli su ile ayaklarınızı yıkayın.

  1. Tuzlu Su ile Yıkama

Tuz gözenekleri açıcı bir etkiye sahip olduğu için ayaklarınızı tuzlu su ile arada bir yıkamayı deneyebilirsiniz.

  1. Yıkarken Masaj Uygulayın

Ayaklarınıza sadece su tutarak yıkamayın. Ayaklarınızı su ile yıkarken mutlaka parmak aralarını yıkayın ve ayaklarınıza hafif bir şekilde masaj uygular biçimde yıkama işlemini yapın.
  1. Çorapsız Ayakkabı Giymeyin

Çorapsız bir şekilde topuklu veya spor ayakkabı giymek yerine babet çorabı olarak adlandırılan kısa ve gözükmeyen çoraplar ile ayakkabılarınızı giymeye özen gösterin.

  1. Bakım Ürünleri Kullanın

Marketlerde bulabileceğiniz bakım losyonlarını kullanmaya başlayın. Bu tür losyonları düzenli olarak kullandığınız zaman koku problemi gidecektir.

  1. Bakteri Giderici Sabunlar

Bakteri giderici özelliğe sahip olan sabunlar ile en etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu tür sabunları kullandığınız zaman ayağınızı uzun süre boyunca dezenfekte etmiş olursunuz.


Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap