Dekorasyon

Dekorasyon dünyasında son yıllarda yaşanan büyük gelişmeler artık her yeni sezon belli birtakım dekoratif parçaların trend olmasına yol açıyor. Mobilyaların ve aksesuarların bir bütünlük içerisinde mekanları süslemesini sağlayan dekorasyon teknikleri arasında son yıllarda sık sık büyük aynalardan ve tablolalardan yararlanıldığını görüyoruz. Dekorasyon önerileri arasında ise sıklıkla duvarların dekore edilmesi konusunda dikkatli olunması gerektiğini görüyoruz.

Evlerin tamamında yer alan ve neredeyse tüm evlere girmeyi başaran son teknolojiye sahip olan televizyonlar, multimedya sistemleri ve oyun konsolları oldukça fazla yer kaplayan cihazlar olduklarından dolayı TV üniteleri artık dekorasyonun vazgeçilmez bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Modern bir duruşa sahip olan bu üniteleri duvara gömerek kullandığınız zaman cihazlarınızın kapladığı yerlerden tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Dekorasyon ve Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Dekorasyon denildiği zaman en fazla dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise renk seçimleridir. Renk dengesinin sağlanabilmesi için önce hayalinizde nasıl bir dekorasyon istediğinizi belirlemiş olmanız gerekiyor. Hayalinizde belirlemiş olduğunuz renkler üzerinden yola çıkarak sade ya da son derece gösterişli mekanlar yaratmaya başlayabilirsiniz.

Renk uyumunun sağlanabilmesi için ise aksesuarlara gereken önemi göstermeniz gereklidir. Mobilya ve duvar renklerinizin aynı olduğunu ve bu sebeple biraz kapalı renklere sahip bir mekan yarattığınızı düşünüyorsanız büyük masraflar yaparak mobilyalarınızı değiştirmenize gerek yok.

Koyu renkler arasındaki geçişleri sağlayabilecek ve mekanınızdaki renk bütünlüğünü oluşturabilecek olan açık renkli dekoratif aksesuarlar kullanarak, mekanınızı daha canlı ve hareketli bir hale getirebilirsiniz. Örneğin kahverengi ve siyah ağırlıklı bir salonunuz var ve bu salonunuzu daha hareketli bir hale getirmek istiyorsanız duvarlarınıza açık renkli çerçevelerden tasarlanmış olan bir tablo yerleştirebilirsiniz. Tablonun içerisinde yer alacak olan resmi de kişisel zevklerinize göre seçebilirsiniz.

salon-duvari-icin-renk-secimi-nasil-yapilir
akvaryumun-en-ilginc-halleri
nevresim-takimi-nasil-secilir
mutfak-kapisi-nasil-secilmeli
modern-mutfak-dekorasyonu-nasil-yapilir
duvar-rengi-nasil-secilir
yatak-odasinin-aydinlatmasi
yatak-odasi-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekenler
vintage-mutfak-dekorasyonu
salon-aydinlatma-hakkinda-bilmeniz-gerekenler
oturma-odasinda-renk-secimi-nasil-yapilir
modern-tv-uniteleri-evinizi-zenginlestirecek
modern-ofis-tasarimlari
modern-banyolar
kucuk-salonlarda-hangi-renkler-kullanilmali
kucuk-mekanlarin-dekorasyonu
kir-dugunleri-icin-dekorasyon-onerileri
ic-ve-dis-mekanlarda-yeni-trend
dekorasyon-olumlu-bir-ilk-izlenim-icin-onemlidir
anti-bakteriyel-halilar
evlerin-olmazsa-olmazi-yastiklar
mobilya-ve-perde-uyumu-icin-ipuclari
kiralik-ev-dekorasyon-fikirleri
evlerde-cicek-dekorasyon-fikirleri
duvar-dekorasyonu-nasil-olmali
dekoratif-raf-nasil-secilir
dekorasyonda-renklerin-onemi
cocuk-odasi-dekorasyonu-icin-oneriler
salon-icin-perde-nasil-secilir
retro-dekorasyon-nasil-yapilir
kullanilabilir-ve-daha-verimli-ofis-dekorasyonlari
kutuphane-dekorasyonlari-evlere-geliyor
kis-bahcesi-yapmak-artik-cok-kolay
gunun-modasinda-renkli-koltuk-takimlari
ev-icin-en-dogru-renk-secimi
eski-mutfaklar-nasil-yenilenir