Diyetin Temel Prensipleri

Fazla olan kilolardan kurtulmak sebebi ile yapılan birçok diyet başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bunun sebebini araştıran uzmanlar pazartesileri başlanan ve üç gün sonra sona eren yada hızla verilen kiloların ne den iki katı ile geri alındığına dair araştırma yaptılar. Diyetin yarı da bırakılmasının sebepleri olarak ise tipik öğrenme prensiplerinin yapılmadığını saptadılar.

diyetin temel prensibi

Diyet Nasıl Öğrenilir?

Diyet yapmak tıpkı yüzme gibi öğrenilen ve öğrenildikten sonra bir daha unutulmayan bir durumdur. Yüzme öğrenmek için nasıl önce hareketleri ve sonra deneyimleyip bu deneyimleri tekrarlayarak iyi yüzmeyi öğrenebiliyorsak, diyette de aynı prensibi uygulamak gerekiyor.

Öğrenme ve sonrasında uygulama ile gelişen diyet prensipleri tekrar edilerek de kalıcı oluyor. Diyetti günlük hayata uygulayarak aç kalmadan kilo vermeyi öğrenmek bir yemek yeme kuralıdır. Sağlıklı beslenme şeklinin öğrenilmesi ve bu öğrenmenin sonucunda bunu kendinizi hazır hissettiğiniz zamanda uygulamaya geçilmesi de son derece önemlidir. Bunun yanı sıra bazı düşünce kalıpları ve davranışlarda kilo vermeye engeldir. Bu durum için uzmanlardan yardım almanız gerekebilir.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap