Duvar Rengi Nasıl Seçilir?

Ev dekorasyonunda iş doğru rengi seçmeye geldiği zaman çoğu insanın aklında büyük soru işaretleri oluşmaya başlar. Odanızın duvar rengini seçmeden önce genel dekorasyonunuzu hayal etmeye başlayın.Renklerin yansıttığı özellikleri ve çeşitli tüm tonlarını kataloglardan araştırarak renkler hakkında fikir sahibi olun. Koyu bir ton kullanmak istemiyorsanız bile mutlaka bu tonları da iyi araştırın. Hangi kategoriye ait renkler istediğinizi aklınızda belirleyin.

duvar rengi nasıl seçilir

Baskılı kumaş kullanacaksanız duvar renginizi baskının fon rengi olarak seçebilirsiniz. Duvarın rengini ön plana çıkartmak istiyorsanız, derin ya da ışıltılı tonlar seçebilirsiniz.

Aksesuar Kullanarak Bütünlük Yakalayın

Pervaz, kapı ve pencereler için beyaz rengi oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Duvar renginizi de isterseniz beyazın kapalı tonlarından seçerek oldukça ferah bir mekan yaratabilirsiniz. Daha çarpıcı bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, duvarınız ile birlikte kapı, pencere ve pervazlarda da koyu renk tonları seçebilirsiniz.

duvar renkleri

Elinizdeki mobilyalar ile duvar renginiz arasındaki renk uyumunu tam olarak sağlayamadığınızı düşünüyorsanız aksesuar kullanarak renkler arasındaki geçişleri yumuşatabilir ve bütünlüğünü sağlayabilirsiniz.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap