Cilt Bakımı

İnsanların cilt yapıları gün içerisinde yer aldıkları mekanlara ve bu mekanların çevresel faktörlerden etkileniş biçimlerine göre olumsuz bir şekilde etkilenebilmektedir. Canlılığını yitiren ve çevresel koşullardan dolayı yıpranabilen ciltlerin ise düzenli olarak cilt bakımı yapılmalı ve cildin doğallığını koruyabilmesi sağlanmalıdır.

Geçici süre ile etraftan duyduğunuz cilt bakımı önerileri uygularsanız uzun vadede bu tür yöntemlerden herhangi bir sonuç elde edemezsiniz. Cilt bakımı devamlılık ve süreklilik isteyen bir konudur. Her sabah uyandığınız zaman cildinizin gün boyu sağlıklı ve temiz olabilmesi için güne cilt bakımınızı yaparak başlamalısınız. Cilt bakım kremleri ve diğer kozmetik ürünlerden cildinizi temizlemeden güne başlarsanız, cildinizde ciddi sağlık problemleri yaşanmaya başlayacaktır.

Sabah saatlerinde yaptığınız cilt bakımının gün içerisinde kirlenen cildiniz sebebiyle tekrar ihtiyaç duyulabilecek olduğunu unutmayın. Özellikle akşam saatlerinde uyumadan önce yüzünüzde birikmiş olan toz, kir ve sebum fazlalıklarını mutlaka cildinize uygun olan ürünler ile temizleyin. Cilt gözeneklerinizi rahatlatabilmek ve nefes almalarını sağlayabilmek için bu tür etkileri tamamen ortadan kaldırmanız gerekiyor.

Su İçerek Cildinizi Doğal Tutun

Cildiniz üzerinde ölü hücreler var ise tonik kullanarak ya da cilt kremleri kullanarak ölü hücrelerinizi canlandırabilirsiniz. Cilt problemleri arasında en sık karşılaşılan yağlanmaya karşı ise aşırıya kaçmadan cilt kremi ile müdahale edebilirsiniz. Cildinizde yağlanma olduğu durumlarda sürekli nemli tutmak ve su ile temizlemek ise yanlış bir davranıştır.

Bayanların güzelliklerinin sırrının büyük bir kısmının su tüketimi olduğunu da unutmayın. Gün içerisinde 1.5 litre ile 2 litre arasında su tüketme gibi bir alışkanlık edinirseniz, uzun vadede cildinizin daha sağlıklı ve doğal gözükmesini sağlayabilirsiniz. Eğer gün içerisinde su tüketmeyi unutuyorsanız ya da ihmal ediyorsanız bulunduğunuz mekanda ya da iş yerindeki çalışma masanızda shaker veya pet şişe içerisinde su bulundurabilirsiniz.

ayak-kokusunu-onlemenin-7-yolu
yuzu-genclestiren-egzersizler
pratik-bakim-onerileri
hassas-ciltler-nasil-beslenir
gunes-kremi-nasil-secilmeli
kuruyan-ciltlere-papatya
yuz-beyazlatan-maske-tarifleri
cildinizi-nar-suyu-ile-genclestirin
turk-kahvesi-maskesi-ile-genclesin
akneli-cilt-icin-makyaj-sirlari
cilt-icin-bakim-yaglari
bugday-yagi-faydalari
sabahlari-guzel-uyanmanin-yollari
erkekler-icin-pratik-cilt-bakim-onerileri
kimyasal-peeling-nedir
selulitten-kurtulma-yollari
stresin-neden-oldugu-en-buyuk-problem-akneler
akneleri-artik-dert-etmeyin
maden-suyunun-vucuda-faydalari
yuzunuzu-bebek-teni-gibi-gosteren-maskeler
cilt-bakimi
cildi-canlandiran-kis-maskeleri
guzellik-maskeleri
ergenligin-buyuk-sorunu-akneler
yazin-yipranan-ciltlere-kis-bakimi
topuk-catlamasi-cilt-bakimi-acisindan-onem-tasir
tirnaklar-nasil-guclenir