Makyaj Teknikleri

Günümüzde makyaj uygulamaları farklı teknikler ile kadınların güzelliğini yakalayabilmeleri ve ciltlerindeki kusurların kapatılması için uygulanabilmektedir. Sahne performansları söz konusu olduğunda ya da sanatçılar söz konusu olduğunda uygulanmakta olan makyaj uygulamaları ise sadece güzellik amaçlı değil, canlandırılan roller ile sanatçıların bütünleşebilmesini sağlayabilmek amaçlı uygulanmaktadır.

Genel olarak kadınların yararlandıkları makyaj teknikleri artık günümüzde sahne sanatları ile ilgili olan erkeklerin de yararlandıkları tekniklerdir. Dudak, yanak, göz, vücut kısacası aklınıza gelebilecek her noktaya uygulanabilen makyaj çeşitleri güzellik merkezlerinde kalıcı olarak profesyonel bir şekilde de uygulanabilmektedir.

Yüz yapısına uygun olarak yapılmış olan makyaj uygulamaları sayesinde yüz hatlarınızdaki estetik duruşa sahip olan bölgeleri daha fazla ön plana çıkartabilirsiniz. Fakat yanlış ve bilinçsiz bir şekilde uyguladığınız makyaj uygulamaları ile de tam tersi bir şekilde beklenmeyen sürpriz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Günlük ve Gece Makyajı

Bu sebeple makyaj çeşitleri arasından kendinize uygun olanını denemeden önce mutlaka yüz yapınız ve cildinizin türü hakkında ufak bir araştırma yapmalısınız. Ayrıca kullanacağınız kozmetik ürünlerinin de kaliteli olması sağlığınız açısından dikkate almanız gereken bir konudur. Mekan ve zaman gibi konuları da göz önünde bulundurarak belirleyebileceğiniz makyaj çeşitleri ile güzelliğinizi dışarıya daha estetik bir biçimde yansıtabilirsiniz.

Normal yaşantınız içerisinde en fazla ihtiyaç duyacağınız makyaj stili ise günlük makyaj stilidir. Hafif makyaj teknikleri ile cildinize uygulayabileceğiniz bu yöntem sayesinde cildinizin ufak tefek kusurlarını örtebilirsiniz. Gözlere rimel sürülmesi, yanaklara ve yüzün diğer bölgelerine pudra sürülmesi günlük makyajın en bilinen teknikleridir.

Gece makyajlarında ise renkler daha yoğun bir şekilde kullanılır. Bu makyaj türündeki asıl hedef makyajın daha kalıcı olması ve yüz hatlarının ön plana çıkartılmasıdır. Kırmızı ruj, kirpik belirginleştirici, rimel ve yanaklara sürülen allıkların renkleri her zaman koyu ve ışıltılıdır.

makyaj-yaparken-uyulmasi-gerekli-kurallar
yaz-makyaji-nasil-olmalidir
dogru-makyaj-yapmanin-puf-noktalari
dudaklari-hacimli-gosteren-makyaj-teknikleri
2015-makyaj-trendleri
dogru-makyajin-puf-noktalari-nelerdir
gunluk-makyaj-sirlari
gelin-makyaji-icin-tuyolar
esmer-tenliler-icin-makyaj-onerileri
gozlerini-buyuk-gostermenin-yollari
sivilceler-makyajla-nasil-kapatilir
makyaj-teknikleri-hakkinda-kisa-bilgiler
makyaj-teknikleri-arasinda-kedi-gozu-makyaji-hakkinda-bilgiler
genc-kizlara-makyaj-onerileri
esmerler-icin-makyaj-onerileri