Saç Modelleri

Kadınlar her zaman daha sağlıklı ve dolgun saçlara sahip olabilmek için uğraşırlar. Sağlıklı ve dolgun saçlara sahip olmak kadınların gündelik hayatlarında her zaman kendilerini daha şık hissedebilmeleri açısından önemlidir. Sabahları dışarıya çıkmak için kıyafetlerinizi giydikten sonra bakımsız ve şekil almayan saçlara sahipseniz uzun süre boyunca saç modelinizi oturtabilmek için ayna karşısında vakit geçirmek zorunda kalırsınız. Ancak sağlıklı ve dolgun saçlara sahipseniz size en uygun saç modelini saniyeler içerisinde yapabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde hazırlanabilmek ve istediğiniz saç modelleri ile güne başlamak istiyorsanız mutlaka saç bakımı konusunda titiz davranmanız gereklidir. Böylelikle gündelik hayatınızda kendinizi daha pozitif ve güzel hissedebilir, ayrıca giymiş olduğunuz kıyafetlerin üzerinizde daha estetik bir şekilde durmasını sağlayabilirsiniz.

Kendinize uygun bir saç modeli arıyorsanız öncelikle zaman ve mekana göre hareket etmeniz gerekiyor. Sınırsız bir şekilde seçebileceğiniz saç modelleri arasından seçimlerinizi yaparken bir diğer dikkat etmeniz gereken husus ise yüz yapınızdır.

Yüz Yapısına Göre Saç Modeli Seçimi

Yüz yapınıza göre saç modeli seçtiğiniz zaman daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Yüz yapısının belirlenmesinden sonra saçınızın ince ya da kalın telli olması gibi detayları göz önünde bulundurarak hareket edebilirsiniz. Oval, yuvarlak, kalp, üçgen, elmas, dikdörtgen ya da diğer geometrik şekillerden hangisi ise ona uygun saç modelleri seçerek güzelliğinizi dışarıya daha estetik bir biçimde yansıtabilirsiniz.

Oval hatlara sahip bir yüz şekline sahipseniz dilediğiniz tüm saç modellerini uygulayabilirsiniz. Oval yüzlü kadınlar saç modelleri seçimi konusunda diğer yüz yapılı olan kadınlara göre biraz daha şanslıdırlar.

Dikdörtgen şekilli bir yüzünüz var ise orta ve kısa uzunluktaki saç modellerini deneyebilirsiniz. Bu tür yüz yapısına uygulanan uzun saçlar yüzün daha da uzun gözükmesine yol açacağı için tavsiye edilmez.

modasi-gecmeyen-sac-modelleri
uzun-yuz-yapisina-uygun-sac-modelleri
kivircik-saca-nasil-sekil-verilir
en-yeni-trend-sac-modelleri
sac-modellerinden-at-kuyrugu-sik-tercih-ediliyor
saclarda-asimetrik-kesimler
dalgali-sac-ornekleri
kut-kesim-sac-modeli
daginik-ve-salas-topuz-modelleri
kisa-sac-modelleri-2015
orgulu-sac-modelleri
sahte-kisa-sac-modeli
unlulerin-sac-orgu-modelleri
fonun-kalici-olmasi-icin-ne-yapmali
kivircik-sac-nasil-toplanir
ensede-topuz-nasil-yapilir
gelin-saci-cicekleri-modelleri
ensede-topuz-yapimi