Kendi Saatinizi Kendiniz Yapın!

Saatler zamanın hatırlatıcısı olmasının yanı sıra dekorasyonunda bir parçasıdır. Son zamanlardan oldukça ilginç ve farklı tasarımları alışveriş site ya da mağazalarında görmeniz mümkün. Bu saatlere sahip olmak için satın almanıza gerek yok. Evinizde oldukça uygun fiyatla istediğiniz saati yapabilir ya da eski saatinizi yenileyebilirsiniz.

duvar saati

Nasıl Yapılır?

Öncelikle nasıl bir saat istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Saat yapımında eski saatinizi, nihalenizi, eski tavanızı, kalın bir kartonu, eski tepsinizi ya da krem kutunuzun kapağını dahi kullanabilirsiniz. İstediğiniz eşyayı değerlendirebileceğiniz bu işlemde krem kutusu özellikle buzdolabı saati yapımında idealdir. Arkasına silikon ile yapıştıracağınız mıknatıs sayesinde şık bir saat tasarlayabilirsiniz.

dekoratif duvar saatleri

Eper eski saatinizi yenileyecek iseniz saat için gerekli olan malzemenin tamamı elinizde zaten var. Saat mekanizmanız yok ise çok uygun fiyatlı olan bu malzemeyi satın almanız gerekir. Dilediğiniz saat renk ya da modelini internetten bularak çıktısını alın. Bu resmi düzgün bir şekilde tasarım yapacağınız nihale, tepsi ya da ne tür bir malzeme edinebildiyseniz buna yapıştırın rakamları yok ise kalın uçlu bir kalem yardımı ile yazın. Tam ortaya saat mekanizmasını taktıktan sonra sadece askı için arkasına bir halka ya da hasır bir ip yapıştırarak saatinizi tamamlayın.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap