Sokak Modası

Sokak modası ya da bilinen diğer adı ile sokak stili olarak adlandırılan moda akımı son yıllarda karşımıza sık sık çıkmaya başlıyor. Ünlü moda tasarımcılarının ilham kaynağının ise uzun süredir sokaklar olduğu söyleniyor. Modanın öncü markalarının yeni sezon kreasyonlarına bakıldığı zaman da sokak modası adı altında sunulan koleksiyonlara rastlayabiliyoruz.

Sokak modasını kısaca tanımlamak gerekir ise; ünlü moda tasarımcılarının stüdyolarından yönlendirdikleri değil, normal insanların gündelik giyim stillerinden yönlendirilen bir moda olduğunu söyleyebiliriz. Sokak modası yani sokak stili olarak nitelendirilen bu stil, büyük şehirlerin merkezlerinde yer alan sokaklardaki gençlerin yaşam tarzları ile doğrudan bağlantılı olarak gelişiyor.

Sokak Modası Nasıl Şekil Alıyor?

Tek bir stile veya tarza indirgemenin oldukça zor olduğu bu moda akımı, farklı zamanlarda ortaya çıkmış olan giyim tarzlarının bir araya getirilmesi ile oluşturulan çok yönlü bir moda akımıdır. Bu moda akımından beslenen gençler sokaklarda birtakım stiller yansıtarak moda dünyasının da bu akımlar çerçevesinde gelişmesini sağlayabilmektedir.

Sokak modasında en fazla rastladığımız tarzlardan birisi hippi tarzıdır. Kot, t-shirt, uzun saçlar, çiçekli desenler, ispanyol paçalı pantolonlar, bandana ve gözlük gibi aksesuarlar ile şekillenen bu hippi tarzı son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Sokak modası önerileri içerisinde en fazla tercih edilen bu stil özellikle kadınların benimsedikleri bir stil haline gelmiştir.

Modası hiçbir zaman geçmeyen bu akımlar New York ve Londra sokaklarından büyük podyumlara kadar gelen stillere ev sahipliği yapmaktadır. Modacıları etkisi altına almış olan bu yeni akım son dönemlerde ünlü tasarımcıların tüm kreasyonlarında sokak modasına yer vermesine yol açmıştır. İnsanların kendilerini daha özgür ve rahat hissedebilecekleri bu stillerin uzun yıllar boyunca etkisini koruyacağı gözüküyor.

yeni-sezon-kis-mevsimi-bayan-sokak-modasi
sokak-modasinin-yukselisi
sokak-modasi-nedir
2015-sonbahar-kis-sokak-modasi
2015-sokak-modasi-aksesuarlari
sisme-montlar-nasil-giyilir
sokak-modasi-midi-etek
kis-sokak-modasi
fusya-rengi-elbise-modelleri
yuksek-bel-bol-paca-pantolon-modelleri
cicek-desenli-ceket-modelleri
trend-oxford-ayakkabilar
klos-etek-modelleri
levis-sonbahar-kis-yelek-ve-ceket-modelleri
sik-kaban-modelleri
sicak-havalarin-vazgecilmezi-sortlar