Mutfak Kapısı Nasıl Seçilmeli?

Lezzetli yemeklerinizi hazırladığınız mutfaklar görünüş açısından temizliğin ön planda olması gereken mekanlardır. Mutfak dekorasyonunuz içerisinde işlevselliğe de oldukça fazla önem verilmesi gereklidir. Temiz ve ferah bir görünüm sağladığınız mutfaklarda daha rahat hareket edebilirsiniz.

mutfak kapısı modeli

Saklama dolapları, gizli bölmeler ve duvara gömülü olan dolaplar ile birlikte mutfaklarınızda alanlarınızdan büyük ölçüde tasarruf sağlayabilir ve ferahlık hissini rahat bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Renk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Mutfak kapılarının seçimlerinde ise genel dekorasyonunuza bağlı kalarak uygun renklerde kapılar seçmelisiniz. Kahverengi ağırlıklı bir stiliniz var ise kahverengi kapılar kullanabilirsiniz. Kırık beyaz mutfak dolapları kullanıyorsanız da yine bu renklere uygun olan kapılar kullanabilirsiniz.

Dışarıdan yansıyan ışığı içeride etkili bir şekilde hissedebilmek istiyorsanız camlı kapılar da kullanabilirsiniz. Ahşap malzemelerden üretilmiş olan kapılar ise klasik ve retro dekorasyona sahip olan mutfaklar için uygundur.Yaylı kapıları da mutfaklarınızda kullanabilirsiniz. Giriş ve çıkışlarda arkanızdan kendiliğinden kapanan bu kapılar, mutfaklarınızdaki işlevselliğin artmasını sağlayacaktır. Bunun dışında sürgülü olan kapılar sayesinde de yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap