Nar Taneli Ve Armutlu Roka Salatası

Bahar salatalarına bir yenisini daha eklemeye ne dersiniz? Hem bol minareli hem de hafif olan bu salatayı hazırlayarak yaza daha fit bir şekilde girebilirsiniz. nar taneli roka salatası Dengeli beslenmenize yardım ederek birçok sebzeden ve meyveden vitamin almanıza yardım eden bu salatayı mutlaka deneyin…

Malzemeler

Yarım kase nar tanesi, 2 yemek kaşığı maydanoz, 1 sap taze soğan, 1/2 yemek kaşığı portakal kabuğu, 2 kaşık sızma zeytinyağı, 1 kaşık nar ekşisi, 1 kaşık doğal sirke, 1/2 tatlı kaşığı bal, 1/2 tatlı kaşığı hardal, 1 bağ roka ve 1-2 olgun armutla bu enfes salatayı hazırlayabilirsiniz. nar taneli roka salatası Evinizde bulunmayan malzemeler varsa eğer onun yerine geçebilecek başka malzemelerde kullanabilirsiniz. Örneğin: Hardalınız o an evinizde yoksa kullanmanız şart değildir.

Salatanın Yapılışı

Öncelikle salatayı hazırlamadan bütün yeşillikleri yıkayarak kurutucu da kurutun. Böylelikle salatayı yaparken kendinize zorluk çıkarmamış olursunuz. Daha sonra taze soğanı, nar tanelerini, maydanozu ve portakal kabuğunu bir kapta güzelce karıştırın. nar taneli roka salatası Üzerine zeytinyağı, nar ekşisi, sirke, bal ve hardalı ekleyerek güzelce harmanlayın. Sonra rokaları da bu sosa boca edin. En son da üzerine armut koyarak salatanızı hazır hale getirebilirsiniz.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap