Öğütlerini Dinlettirecek 8 Türk Dizi Karakteri

Öğüt Verse Sonsuza Kadar Dinleyeceğimiz 8 Türk Dizi Karakteri

İzlediğimiz bazı dizi karakterleri rol aldıkları dizilerin dışına da çıkarak gerçek hayatlarına da bu karakterleri yansıtabiliyorlar. Öğüt vermeyi seven dizi karakterleri dertleşmeyi ve öğüt vermeyi severler. Bu yazımızda öğütleri dinlenesi Türk dizi karakterlerini sizler için bir araya getirdik.

  1. Behzat Ç.

Behzat Ç. ile koyu bir sohbete girip dertleşmeyi hangimiz istemeyiz ki? Kontrolden çıkmak üzere olan hayatımızdaki dertlerimizi anlatabileceğimiz Behzat Ç. karakteri ara sıra suskun bir kişiliğe de sahip olsa onun bu suskunluğu bile saatlerce oturup izlenebilecek bir karakterdir.

  1. Nusret Baba – Ekmek Teknesi

İnsan olmanın büyük bir sanat olduğunu bizlere anlatan Nusret Baba, insanoğlunun nasıl şekillenebileceğini yakından bilen bir baba karakteriydi.

  1. Afet Güçverir – Hayat Bilgisi

Öğretmen bir ailenin kızı olan Afet öğretmen, kardeşi kerem ile birlikte yaşayan bir kadındır. Anadolu'dan başka bir mal varlığı olmayan Afet, idealist ve dürüst kişiliği ile hayat tecrübeleri dinlenesi önemli karakterler arasında yer alıyor.

  1. Ramiz Dayı – Ezel

Dayı kelimesinin eş anlamlısı olarak görülmeye başlanan Ramiz Dayı, kabadayılık ile mafya babası olmak arasındaki ince çizgiyi bizlere gösteren bir karakterdi.

  1. Firdevs Yöreoğlu – Aşk-ı Memnu

İzleyenler tarafından çok fazla sevilmemesine rağmen hayata karşı aldığı dik duruşlu tavrı ile örnek alınan Firdevs karakteri, kızına sevgisini sonsuz ve karşılıksız bir şekilde veren bir kadındı. Sizi karşısına alıp öğüt vermeye kalksa büyük bir ihtimal ile onu saatlerce dinleyebilirsiniz.

  1. İskender Çınar – Leyla ile Mecnun

Kendi oğluna hem babalık hem de annelik yapabilen İskender, hayata kaşrı aldığı tavırları ve ileri görüşlülüğü ile dinlenesi insanlar arasında yer alıyor.

  1. Hamiyet Özdemir – Kardeş Payı

Akıllı lafları ve zeka dolu sözleri ile milyonların gönlünde taht kurmayı başarmış olan Hamiyet, verdiği öğütleri sürekli dinlenen güçlü bir kadın imajı taşıyor.

  1. Katil Yavuz- Bizimkiler

“Vatandaşa cart curt yok” sözü ile efsaneleşmiş olan karakter tamamen halkın içerisinden bir “Baba” karakteri olarak hayatımıza girmişti. Babacan tavırları ile ne anlatırsa anlatsın dinlenecek olan Katil Yavuz, kulağımıza küpe edeceğimiz yorumlara sahip.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap