Pratik Meybuz Yapımı

Sıcakların yavaş yavaş kendisini göstermesi ile çocukların dondurma istekleri de başlamış bulunuyor. Dışarıda yapılan dondurmaların içeriğine güvenemiyorsanız ve çocuğunuza bu ürünleri her aldığınızda aklınızdaki şüpheler daha da artıyorsa ona istediğini evde yapabileceğinizi gösterin. Dışarıdan alacağınız meybuzları evinizde yaparak çocuğunuza içiniz rahat bir şekilde yedirmeye ne dersiniz? Pratik meybuz tarifi

Malzemeler

  • Çilek
  • Kayısı
  • Kiraz
Çileği robottan geçirdiğiniz zaman ilk rengi ile daha sonraki rengi çok farklı olacaktır. Bunun yanı sıra kirazın yerine vişne de kullanabileceğinizi unutmayın. İsteğe göre karışımın içine şeker de atabilirsiniz. Şekerli olan meybuzları çocuğunuz daha çok sevecektir.

Yapılışı

Pratik çilekli meybuz İlk olarak meyvelerinizi iyice yıkadıktan sonra mutfak robotundan geçirmelisiniz. Daha sonra içine isteğe göre şeker attıktan sonra biraz daha karıştırın. Bu işlemde bitince meydana çıkan püreleri meybuz kalıplarına dökerek buzluğa atabilirsiniz. Bir gün sonra buzluktan çıkaracağınız meybuzlarınız hazır! Çocuklarınızın bu lezzeti dışarıdan aldıklarına değişmeyeceğine ve sürekli sizden yapmanızı isteyeceğine emin olabilirsiniz. Bu mükemmel tarifi uygulayarak çocuğunuza sağlıklı bir dondurma sunabilirsiniz. Afiyet olsun!

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap