Salon Duvarı için Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Salon duvarlarınız için renk seçimi yaparken salonunuzda tercih ettiğiniz tarzın etkisini hissedebilmelisiniz. Klasik veya avangard tarzda dekore ettiğiniz bir salonunuz var ise renklerinizi bu dekorasyona uyacak biçimde açık tonlarda seçebilirsiniz.Klasik ya da avangard tarzdaki salonları tamamlayan duvar renkleri arasında yer alan krem ve açık bej tonları bu tür salonlar için en ideal seçimler olacaktır. Ayrıca renkleriniz ile mekanlarınızı dekore ederken seçeceğiniz mobilyaların da renklerine dikkat etmelisiniz.

Modern dekorasyon etkilerinin hissedildiği salonlarda ise duvar renklerinizi daha özgür bir şekilde seçebilirsiniz. Açık, tek renkli ve canlı renk tonlarını modern dekorasyonlarda duvarlarda kullanabilirsiniz.Modern ve Vintage Salon Dekorasyonları

Ancak modern dekorasyona sahip olan salonlarda her zaman tek renk kullanmanız gerekebilir. Minimal ve sade bir havayı hissedebilmek için aynı zamanda zemin renklerinin de birbirleriyle uyumlu olmasını sağlamalısınız.

Son yıllarda en sık kullanılan vintage tarzı dekorasyon için ise daha gösterişli renkler kullanabilirsiniz. Vintage tarzı gösterişsiz ve sade bir tasarım olduğu için renklendirmek ve farklı bir hava katabilmek için duvarlarınızı pembe, beyaz veya kırmızı gibi açık renk tonlarına boyayabilirsiniz.Eğer salonlarınızın yeteri kadar büyük olmadığını düşünüyorsanız duvarınızı tek renkli olarak pudra rengine de boyayabilirsiniz. Vintage tarzlardaki salonlara duvar boyası yerine tek renkli duvar kağıtlarını da uygulayabilirsiniz. Ancak duvar kağıdı seçimlerinizde fazla çarpıcı renkler kullanmamanız gereklidir.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap