Sizden Daha İyi İngilizce Konuşan Miniklerin 5 Sırrı

Çocuk yaştaki kişilerin sizden daha iyi İngilizce konuşabildiklerini ve daha hızlı öğrenebildiklerini kıskanıyorsanız bu konuya bilimsel olarak yapılmış olan incelemelere göz atabilirsiniz.

  1. Beyin Gelişim Yaşı

İnsan beyninin gelişiminin %70'lik kısmı ilk yılda, %90'lık kısmı ise ilk 5 yılda gelişmeye başlıyor. Bu sebepten dolayı erken yaşta dil öğrenmeye başlayan çocuklar beyninin her iki lobunu da geliştirdiği için öğrenme açısından daha hızlı bir süreç yaşıyorlar.

  1. Seslere Anlam Yüklemek

Bebeklerin beyinleri yetişkinlerden farklı bir şekilde çalışıyor. En önemli fark ise seslere anlam yüklenmesi ve dilin seslerdeki anlam üzerinden öğrenilmeye başlaması oluyor. Yetişkinlere göre daha hızlı öğrenebilen çocuklar yabancı dile ait kelimeleri neredeyse yetişkinlere göre 2 katı daha hızlı öğrenebiliyorlar.

  1. Daha Eğlenceli Yöntemler Uygulanıyor

Yetişkinler yeni bir yabancı dil öğrenirken genellikle sıkıcı ve uzun süreçlerden geçmek zorunda kalıyorlar. Çocuklar ise genellikle hikaye kartları, eğlenceli şarkılar ve görsel ağırlıklı kitaplar üzerinden yabancı dil öğrenirler.

  1. Sıkıcı ve Zor Gelmiyor

Çocuklar için yeni bir dil öğrenmek son derece keyifli ve eğlenceli yöntemler ile gerçekleştiği için sıkıcı ve zor gelmiyor. Çocuklar yeni bir dil öğrenmeye çalışırken siz muhtemelen öğrenmeye çalıştığınız dilden sıkılma sürecine girmeye başlayabiliyorsunuz.

  1. Ergenlik Döneminden Önce Daha Kolay

Dil bilimcilerinin yaptığı araştırmalara göre “Before Puberty” yani ergenlik dönemi öncesinde dil eğitimi verilir ise çocuklarınız daha düzgün bir aksan ile konuşabiliyorlar.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap