Uyku Sorunu Yaşayan Çocuklara Limonlu Suyunun Faydaları 

Limon kokusuyla insanı büyüleyen, kullanım alanı geniş sağlık açısından insanlara birçok yararı olan bir besindir. Salatalarda, yemeklerde ve birçok yerde kullanılan limonun kabuğunun da bir o kadar faydalı olduğu söylenir. Limonun sağlık üzerindeki faydaları sayısızdır. Kokusu insanları cezbeder niteliktedir.  Limon içecek olarak da kullanılmaktadır. Limon suyunun kana iyi geldiği söylenmektedir. Ayrıca kanı temizleyici bir etkisinin olduğu da söylenebilir.

Limon kanı temizlediği için, uykusunda sorun yaşayanlara ve uykusu ağır olanlara ve özellikle uyku sorunu yaşayan çocuklara limon suyu tüketmeleri önerilir. Limonun kolesterole de faydalı olduğu bilinir. Limonu sürekli olası felç riskini minimuma indirir. Özellikle uyku sorunu yaşayan çocuklar için limon suyu tüketilmesi gereken önemli bir besin maddesidir. 

çocuklarda uyku problemi

Limonun kabuğunun oldukça faydalıdır. İçiyle de dışıyla da faydaları sayılmakla bitmeyen limonun kabuğunun kaynatılarak içilmesi neticesinde sindirim sistemine iyi geleceği söylenir. Sindirim sitemi sıkıntılı olan çocuklara limon kabuğunu kaynatarak sıklıkla verilebilir. Limonun faydaları bunlarla sınırlı değildir. Limon, aynı zamanda ağız kokusuna da iyi gelir. Ayrıca limonla gargara yapılması ağız içine faydalı olacaktır. Ağızdaki yaraları tedavi etmek için de limon kullanılır.

Limon, bal ve nane karışımı öksürük problemine iyi gelir. Buruna çekildiği takdirde burun kanamasını durdurur. Limonunun karaciğer için önemli olduğu ve karaciğeri rahatlattığı söylenir. Limon cilde de iyi gelir ve ciltteki leke ve sivilcelerin artmasını engeller.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır..
Yorum Yap